Állatorvosi cikkek
Hiszünk abban, hogy a naprakész információ kulcsfontosságú, hogy a háziállatok a lehető legjobb ellátásban részesüljenek otthoni környezetükben is. Célunk, hogy az állattartóknak megadjuk a szükséges tudást ahhoz, hogy megalapozott döntéseket hozhassanak háziállataik egészségével kapcsolatban, és segítsünk nekik abban, hogy kisállataik számára a lehető legjobb ellátást nyújthassák. Reméljük, hogy blogrovatunk hasznos olvasmányokat tartalmaz!
Különös betegségek kutyáknál: a narkolepszia és a kataplexiás rosszullét - A jelenség ijesztőnek és súlyosnak tűnhet, de csak ritkán okoz életveszélyes állapotot.
Bajt jelez, ha nyalogatja magát a kutya - Gyakori tévhit a kutyatulajdonosok körében, hogy a bolhák ellen elég szezonálisan védekezni, holott a megelőzésre egész évben kiemelt figyelmet kell fordítani.
Mire figyeljünk és mivel készüljünk az új családtag érkezése előtt? Ideális esetben a kölyökkutya 8 és 10 hetes kora között kerül új gazdihoz. Ekkorra már hozzájutott a megfelelő mennyiségű és minőségű anyatejhez és az alap szocializációja is megkezdődött az anyának és alomtestvéreinek köszönhetően.
Benned is felmerült már a kérdés, hogy mit is pakolj a kutyuskád elsősegély dobozába? Összefoglaltuk, hogy melyek azok a gyógyszerek, fertőtlenítőszerek és eszközök, amiket javasolt állattartóként beszerezni, hogy szükség esetén gyorsan enyhíteni tudjuk a bajt.
Hazánkban a kutyák egészségére a környezeti tényezők közül a legnagyobb veszélyt a hőség jelenti, amely könnyedén hőgutához vezethet. A legveszélyezettebbek az arra hajlamos fajták és betegségben szenvedő egyedek, de az egészséges állatoknál is gyorsan kialakulhat.
Toklásznak az egérárpa (Hordeum murinum) kalászának egy darabját hívjuk. Friss formában a növény ártalmatlan, azonban kaszálás és kiszáradás után olyan tűszerű képződmény lesz belőle, mely a testnyílásokon valamint a szőrzeten keresztül könnyen befúródik az állatok bőrébe.
A gazdik – nem ok nélkül – félhetnek az utcai mérgektől, de ennél is gyakoribbak a banális otthoni mérgezések. Bagi Fruzsina állatorvost kérdeztük arról, hogy mit tehetnek a kutyatartók baj esetén.
Sokan a szívükhöz kapnak az állatorvosi rendelőben – Állatorvosi költségek, és ami mögöttük van. Sokszor a kisállattartás kellős közepén derül ki, hogy az nem is olyan olcsó „mulatság”, mint gondoltuk.